Cevdet Balıkçı yaşamını yitirdi

Yeşilçam'ın emektarları arasından 230 taneye yakın filmde oynamış olan Cevdet Balıkçı tedavi görmeye devam ettiği hastanede yaşamını yitirdi.


530
530 points

Yeşilçam’ın emektarları arasından 230 taneye yakın filmde oynamış olan Cevdet Balıkçı tedavi görmeye devam ettiği hastanede yaşamını yitirdi.

230 taneye yakın film içerisinde rol almış olan Yeşilçam’ın emektar oyuncuları arasındaki 79 yaşında bulunan Cevdet Balıkçı, geçmiş olduğumuz günlerde yaşamını kaybetti. Acı durumda bulunan haberi, duyurmuş olduğu ölüm ile hastalık haberlerinden dolayı magazin camiası üzerinde ”Felaket Tellalı” şeklinde ün yapan ses sanatçılarından Onur Akay vermiş oldu.

Kendisine ait internet sitesi üzerinde bir yazı paylaşan Onur Akay; ”Onu sürekli olarak mafya babalarının adamı rolleri üzerinde izlemiştik. Yeşilçam’ın efsane hale gelmiş kötü adamları arasındaki 79 yaşında bulunan emektar oyuncularımızdan Cevdet Balıkçı’yı, maalesef ki geçmiş olduğumuz gün yitirdik ve maalesef ki aynı gün içerisinde corona virüsünden dolayı sessiz sedasız bir şekilde defnedildi’ şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Cevdet Balıkçı Kim?

1 Ocak 1941 tarihi içerisinde Erzincan ilinde dünyaya gözlerini açan Cevdet Balıkçı, 1963 senesi içerisinde ”Aşka Vakit Yok” isimli filmle Yeşilçam’a adım atmış oldu. Genel olarak mafya babalarının adamı karakterinde oynamış bulunan Balıkçı, canlandırmış olduğu roller üzerinde pos bıyıklı ve de dazlak kafalı kötü adam imajı çizmiş oldu. 230 taneye yakın film içerisinde rol almış olan oyuncu, Kemal Sunal’dan tutun da Cüneyt Arkın’a kadar çok fazla sayıda sanatçıyla da aynı sahneyi paylaşmıştı.


Sosyal medyada paylaş

530
530 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir