Fazıl Say’ın babası yoğun bakımda

Ünlü sanatçılardan biri olan Fazıl Say, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde babası Ahmet Say'ın yoğun bakımda tedavi görmekte olduğu duyurusunu yaptı.


531
531 points

Ünlü sanatçılardan biri olan Fazıl Say, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde babası Ahmet Say’ın yoğun bakımda tedavi görmekte olduğu duyurusunu yaptı. Kötü haberide vermiş olan Say, ‘Tedavilerin bir kısmına cevap vermemekte, nefes sesleri ise fazlasıyla ürpertici” ifadelerine yer verdi.

Dünya çapında üne sahip piyanistlerden Fazıl Say’ın babası Ahmet Say, Ankara ili içerisinde yoğun bakıma kaldırılmış durumda. Tedavilerin bir kısmına olumlu bir şekilde bir kısmına da olumsuz bir şekilde yanıtlar vermekte olan Ahmet Say’ın yaşam mücadelesi ise sürüyor

Ahmet Say Kim?

Müzik eğitimcisi ve aynı zamanda müzik yazarı olan Ahmet Say, 1935 senesinde İstanbul iline yer alan Kadıköy ilçesinde doğdu. Küçük yaşlardayken de piyano eğitimine başlamış oldu. İstanbul Erkek Lisesi’ni başarılı bir şekilde bitirdi. 1946 senesi içerisinde İstanbul Belediye Konservatuvarı’na giriş yaptı. 1950 senesinde ise konservatuvarı terk etme kararı aldı. 1954 senesi içerisinde basın – yayın eğitimi alabilmek amacıyla Almanya’ya giderek altı sene boyunca orada yaşam sürdü. Yurda önüş yaptığında ise Bingöl ilinde üç sene boyunca öğretmen, halk eğitimcisi ve aynı zamanda da folklorcu olarak çalışmış oldu. Bu dönem içerisinde türkülerin yanı sıra ağıt ile birlikte masallar derledi, halk danslarıyla ilgili topluluklar kurdu ve de çocuk toplulukları yetiştirmiş oldu. Bingöl Hikayeleri ismine sahip eseri de bu dönemin önemli bir ürünüdür.


Sosyal medyada paylaş

531
531 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir