Kaan Tangöze ile Acun Ilıcalı arasındaki dava halen sürüyor

TV8 kanalında yayınlanmakta olan 'O Ses Türkiye' adlı programlarda kendisine ait tam tamına on tane şarkısının izinsiz kullanılmış olduğunu gerekçe göstererek Acun Medya şirketine dava açmış olan Kaan Tangöze, bilirkişi tarafından da haklı bulunmuş oldu.


558
558 points

TV8 kanalında yayınlanmakta olan ‘O Ses Türkiye’ adlı programlarda kendisine ait tam tamına on tane şarkısının izinsiz kullanılmış olduğunu gerekçe göstererek Acun Medya şirketine dava açmış olan Kaan Tangöze, bilirkişi tarafından da haklı bulunmuş oldu. Bilirkişi raporu içerisinde, Tangöze’ye tam tamına 165.000 Türk Lirası tutarında ödeme yapılmasının gerekli olduğu ifade edildi. Diğer taraftan ise Ilıcalı’nın, teliften dolayı medya firmasına açılmış olan pek çok davayı kaybetmiş olduğu da bilinmekte.
Duman adlı grubun solisti olarak tanınan Kaan Tangöze, TV8 kanalında yayınlanmakta olan ‘O Ses Türkiye’ adlı yarışmanın yanı sıra ‘O Ses Türkiye Çocuklar’ adlı şarkı yarışmaları esnasında, on tane şarkısının izinsiz kullanılmış olduğunu gerekçe göstererek MNG Yayıncılık şirketi ile beraber Acun Medya Prodüksiyon firmasına dava açmış idi.

İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi içerisinde görülmüş olan duruşma esnasında, bilirkişi raporunu okumuş oldu. Rapor içerisinde, izinsiz bir şekilde kullanım sebebiyle tazminat tutarının yükseltilip ünlü durumda bulunan sanatçıya 165.000 Türk Lirası tutarında bir ödeme yapılmasının gerekli olduğu ifade edildi. Tangöze’nin avukatı ise rapor içerisinden yola çıkıp davanın karara bağlanmasını isterken, davalı olanların avukatı Esra Güçbilmez da rapora karşı itiraz etti. Davanın ise ek rapor hazırlanabilmesi amacıyla ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.


Sosyal medyada paylaş

558
558 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir