Kar ve fırtına! Son dakika uyarıları sürüyor… İstanbul’un yüksek kesimlerine sürpriz…

Hava sıcaklıkları geçtiğimiz haftaya göre hızla düştü ve kar yağışı yurdu sardı. Türkiye’nin doğusundan itibaren etkisini gösteren karlı hava dalgası kıyı kesimler ve Güney Doğu Anadolu hariç tüm bölgelerde kendisini gösteriyor. Akdeniz’de ise fırtına bekleniyor. Ankara için kar yağışı tahmininde bulunan Meteoroloji, İstanbul’un yüksek kesimlerine ise karla karışık yağmur uyarısında bulundu.

ANKARA’DA KAR, İSTANBUL’DA KARLA KARIŞIK YAĞMUR

Günün hava durumu tahminlerine göre Ankara’da bugün hava 3 derece, çok bulutlu ve kar yağışlı. İstanbul’da ise 8 derece ve çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu.

FIRTINAYA DİKKAT!

Meteoroloji’nin fırtına uyarısı şu şekilde; Bugün ilk saatlerden itibaren Doğu Akdeniz’in doğusu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar ve yer yer fırtına (50-70km/sa) bekleniyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın aynı gün son saatlerde etkisini azaltacağı tahmin ediliyor.
Fırtınanın oluşturabileceği başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

kar-hava

İL İL HAVA DURUMU TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYIN

KAR  YURDU SARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Ordu ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da (Elazığ ve Malatya hariç) yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir