Kim Kardashian Instagram üzerinden sansür yemiş durumda

Ermeni asıllı televizyon yıldızlarından biri olarak öne çıkan Kim Kardashian, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde ''Osmanlı Türkleri, kadın ile birlikte çocukları öldürdü'' ifadelerine yer verdi.


551
551 points

Ermeni asıllı televizyon yıldızlarından biri olarak öne çıkan Kim Kardashian, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım içerisinde ”Osmanlı Türkleri, kadın ile birlikte çocukları öldürdü” ifadelerine yer verdi. Bu söz konusu paylaşımının hemen sonrasında Türklerin tepkisini çekmeye başlayan ve adeta bir eleştiri yağmuruna tutulmuş olan Kardashian, Instagram platformundan da sansür yemiş oldu.

Türk asıllı kullanıcılardan Kardashian’ın fotoğraflarının altına binlerce sayıda kınama mesajı yazılmış durumdayken, ünlü isimler arasından ilk tepki de Demet Akalın’dan gelmiş oldu. Akalın’ın yapmış olduğu paylaşımın sonrasında binlerce sayıdaki sosyal medya kullanıcısının yanı sıra ünlü isimler, Kardashian’ın son yapmış olduğu paylaşımının altına yorum yağdırmaya başladı. Ünlü durumdaki rapçilerden Reynmen ise Kim Kardashian’ın hesabını Instagram platformuna şikayet edip takipçilerine bu konuda bir çağrıda bulundu. Bunun hemen sonrasında pek çok sosyal medya kullanıcısı da, Kim Kardashian’ın ırkçı bir durumdaki ifadeler paylaşmış olduğuna yönelik hesabını Instagram yönetimine şikayet etmeye başladı.

Yapılmış olan tepkilerin hemen sonrasında Instagram yönetimi de bu duruma sessiz kalamayıp; ”Kim Kardashian’ın paylaşmış olduğu hikayesini Instagram üzerinden kaldırıldı. Kim Kardashian’ın söz konusu paylaşımını bize bildirdiğinizden dolayı teşekkür ederiz. Görünüşe bakılır ise paylaşımlar kaldırıldı. Sizi endişelendirmekte olan bir şey görürseniz bize bildirin” ifadelerine yer verdi.


Sosyal medyada paylaş

551
551 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir