Meriç İzgi için hapis istemi var

Yasa dışı yollarla sahiplenmiş olduğu üçüncü maymuna da el koyulup gözaltına alınmış olan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış durumdaki sosyal medya fenomenlerinden Meriç İzgi'yle alakalı soruşturma tamamlanmış durumda.


528
528 points

Yasa dışı yollarla sahiplenmiş olduğu üçüncü maymuna da el koyulup gözaltına alınmış olan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış durumdaki sosyal medya fenomenlerinden Meriç İzgi’yle alakalı soruşturma tamamlanmış durumda. Savcılık ise, Meriç İzgi’yle ilgili olarak ‘zincirleme bir şekilde kaçakçılık’ suçu sebebiyle 2 sene 6 aydan 10 sene 6 aylık bir zamana kadar hapis istemi ile iddianame düzenlemiş oldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla hazırlanmış olan iddianame içerisinde, şüpheli durumda bulunan Meriç İzgi’nin izinsiz bir şekilde beslemekte olduğu ‘Makak’ cinsindeki maymunun değerinin ise 10.000 Türk Lirası tutarında olduğu ifade edildi. Daha öncesinde de yasak durumda bulunan maymunları beslemekte olduğu ifade edilen İzgi’nin ‘kaçakçılık’ şeklindeki suçu zincirleme bir biçimde işlemiş olduğu ifade edilerek 2 sene 6 aylık zamandan 10 sene 6 aylık bir zamana kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

İddianame içerisinde, CİTES (Nesli tehlike altında bulunan türlerin ticaretine yönelik sözleşme) dahilinde kalmış olan ”Yırtıcı hayvan” statüsündeki bu hayvanın Satış belgesi kullanılarak satışının yapılmış olduğu ve hobi maksatlı bulundurulması yasak türler arasından olduğu da anlatılmış oldu. Aslında şüpheli durumda bulunan Meriç İzgi, arkadaşlarından Elif T’nin adresinde yer alan maymunun kendisine ait durumda bulunmadığını ileri sürse de Elif’in İzgi’ye yardımda bulunarak iştirak halinde suç işlemiş olduğu ifade edildi. İddianame, eğer ki kabul edilir ise şüphelilerden Meriç İzgi ile birlikte Elif T. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde yargılanmaya başlanacak.


Sosyal medyada paylaş

528
528 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir