Netanyahu’dan Erdoğan mesajı: Artık 6 günde bir söylüyor

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Türkiye-İsrail ilişkileri hakkında bir açıklama yaptı. Netanyahu, iki ülke arasındaki ilişkilerde ‘düzelme’ olduğunu söylerken, “Erdoğan artık her iki günde bir yerine, altı günde bir bana Hitler diyor” ifadelerini kullandı.

Haaretz gazetesinin diplomasi muhabiri Barak Ravid’in aktardığına göre, Netanyahu bu ifadeleri İsrailli büyükelçilerle bir araya geldiği bir toplantıda dile getirdi.

Ravid’in Twitter paylaşımına göre İsrail Başbakanı tam olarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye ile ilişkilerimizde bir ilerleme var. Erdoğan artık her iki günde bir yerine her altı günde bir bana Hitler diyor.”

BREAKING: PM Netanyahu tells Israeli ambassadors: “There is an ‘improvement’ in our relations with Turkey – Instead of every two days, Erdogan now calls me Hitler only every six days”

— Barak Ravid (@BarakRavid) 10 Aralık 2018

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir