Özel jetini sattı ve yerine uçak satın aldı

Ünlü televizyonculardan biri olan Acun Ilıcalı, Survivor adlı yarışmanın çekilmekte olduğu Dominik'ten Türkiye'ye dönme amacıyla kullanmakta olduğu özel jetini satarak çok daha yeni bir uçak almış oldu.


541
541 points

Ünlü televizyonculardan biri olan Acun Ilıcalı, Survivor adlı yarışmanın çekilmekte olduğu Dominik’ten Türkiye’ye dönme amacıyla kullanmakta olduğu özel jetini satarak çok daha yeni bir uçak almış oldu. Ilıcalı’nın söz konus ubu uçağının ücreti de 13 milyon dolar yani ülkemizin parasıyla 99.5 milyon Türk Lirası tutarında.

TV8 kanalının sahibi olan Acun Ilıcalı, kendi kanalı içerisinde yayınlanmakta olan Survivor adlı programın çekimleriyle alakalı çok sık bir şekilde Dominik Cumhuriyeti’ne gidip gelmekte. Bu söz konusu yolculukları esnasında özel jetini kullanarak aktarma yapmak mecburiyetinde bulunan Ilıcalı, bu duruma bir çözüm bulabilmek amacıyla çok daha yeni bir uçak almış oldu.

Ilıcalı, Challeger 605 tipinde bulunan özel jetini değiştirme konusunda karar alınca 16 yolcu kapasitesine sahip Kanada imalatlarından Global Express XRS 2012 modelindeki uçağı satın almış oldu. Söz konusu bu uçağını Amerika Birleşik Devletleri asıllı bir firmadan satın almış olan ünlü isim 13 milyon dolar tutarındaki ücreti yani 99.5 milyon Türk Lirası tutarındaki parayı da ödedi. Ünlü durumdaki televizyoncu, düşük uçuş saatlerine sahip durumda bulunan yeni uçağı ile Dominik ile Türkiye’nin arasında direk bir şekilde uçuş gerçekleştirebilecek.

Diğer taraftan ise Acun Ilıcalı’nın özel jetini 8.5 milyon dolar tutarındaki bir ücretle (65 milyon Türk Lirası tutarında) iş adamlarından Altunç Kumova’ya satmış olduğu da gelen bilgilerin arasında yer alıyor.


Sosyal medyada paylaş

541
541 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir