Selda Bağcan’dan da tepki geldi

Geçmiş olduğumuz gün İzmir ilinde yer alan Karşıyaka ilçesi ile birlikte Konak ilçesi, Çiğli ilçesi ve Buca ilçesi gibi pek çok ilçede bulunan bir çok camii hoparlörleri üzerinden ''Çav Bella'' marşı çalındığı görüldü.


525
525 points

Geçmiş olduğumuz gün İzmir ilinde yer alan Karşıyaka ilçesi ile birlikte Konak ilçesi, Çiğli ilçesi ve Buca ilçesi gibi pek çok ilçede bulunan bir çok camii hoparlörleri üzerinden ”Çav Bella” marşı çalındığı görüldü. Olayla alakalı olarak bir soruşturma başlatılmış durumdayken dün ise Selda Bağcan’ın seslendirmiş olduğu ”Yuh Yuh” adlı şarkı çalındı. Meydana gelen bu olaya şarkısı alet edilmiş olan ünlü sanatçılardan Selda Bağcan, olaya yönelik olarak sosyal medya hesabının üstünden açıklamada bulundu.

Yaşanmış olan söz konusu bu olayın provokatif bir eylem olarak yapıldığını ifade eden 71 yaşında bulunan Bağcan ise şu ifadelere yer verdi; ”İzmir ili içerisinde cami hoparlörlerinden benim seslendirdiğim şarkımı dinletmişler. Komple provokatif bir eylemdir bu. Ülkeyi kesinlikle bir yerlere çekmeye çalışmaktalar. Şiddetle kınamaktayım!”

İzmir ilinde yer alan Karşıyaka ilçesinin yanı sıra Konak ilçesi ile birlikte Çiğli ilçesi ve Buca ilçesi gibi pek çok ilçesinde yer alan camii hoparlörleri üzerinden ”Çav Bella” marşı çalınmış oldu. Vatandaşların telefonlarını kullanarak kaydetmiş olduğu görüntüler üzerinde görüntü almış bulunan kişilerin de şaşkınlığını hiç bir şekilde gizleyemedikleri görüldü. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ise, Müftülüğe ait merkezi ses sistemini sabote edip kent içerisinde camilerden bazılarının hoparlörlerinden müzik yayını yapmış olanlarla eylemi öven ve ayrıca destekleyici ifadeler kullanarak sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımda bulunmuş olanlarla alakalı yürütülmekte olan soruşturmanın dahilinde, Banu Özdemir gözaltına alınmış durumda. Bu söz konusu olayın soruşturması sürerken bu defa da İzmir ilinde yer alan Bornova ilçesi içerisindeki bir başka camide Selda Bağcan’ın seslendirmiş olduğu bir şarkısı çalınmaya başlandı.


Sosyal medyada paylaş

525
525 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir