Serdar Ortaç vasiyetini açıklamış durumda

Koronavirüs salgınının Türkiye'ye sıçramış olmasıyla beraber vatandaşların bir araya gelmelerine önlem olması amacıyla bütün etkinlikler iptal edilmiş oldu.


539
539 points

Koronavirüs salgınının Türkiye’ye sıçramış olmasıyla beraber vatandaşların bir araya gelmelerine önlem olması amacıyla bütün etkinlikler iptal edilmiş oldu. Bu süreç içerisinde konserleri iptal edilen ve evine aylık olarak 120.000 Türk Lirası tutarında kredi ödemesi yapan Serdar Ortaç, ekonomik bir takım zorluklar yaşamaya başlamış oldu. Son durumuyla ilgili olarak 2. Sayfa isimli programa çok samimi itiraflarda bulunmuş olan Ortaç, vasiyetini de bu program esnasında açıklamış oldu.

2 Sayfa adlı programın magazin müdürü görevindeki Asiye Acar’la görüntülü konuşma gerçekleştiren Serdar Ortaç açıklamasında, ”30 yıldan beri sahnelerdeyim. 1 lira bile bir birikimin bulunmuyor. Eski dönemlerde Büyükada’yı alabilecek kadar servetim bulunuyordu. Bir yerlere koyup durduramayacak kadar, hayal bile edemezsin. Ne işe yarayacak o para? Harika eserler bırakıp, çok mükemmel bir hayat yaşayıp ölmek gerekli” ifadelerine yer verdi.

Borçlarından da söz etmiş olan şarkıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü; ”Sıkıntı çekmeye başlayınca her şeyin farkına varmaktasın. Kredimi geçmiş olduğumuz günlerde taksitlendirdim. İhtiyacım bulunmasa o taksitlendirmenin ne denli harika bir şey olduğunu hiç bir şekilde bilemiyor olacaktım. Tekrar kazanacağım. Bu defa neyi yapmamamın gerekli oluğunu da bileceğim. 5 milyon kredi çekmiştim ve her ay 118.000 Türk Lirası tutarında ödemekteyim. Onunla da son bulmuyor ki.. Aylık olarak 400.000 ila 500.000 Türk Lirası tutarında giderim mevcut.”

Boşanmış olduğu eşi Chloe Loughnan’a nafakasını dahi ödeyememiş olduğunu ifade eden Ortaç, ”Daha ben nafakayı bile ödeyemedim. Her ay ödemesi yapılıyor. Belirli bir limite geldiğinde de bitiyor. Ömür boyunca değil. 2020 senesinin son günlerinde biter galiba. Ödeyemedim ancak kız ağzın açıpta hiçbir şey demedi. Nafaka ödemesine gelene kadar elemanlar var yanımda çalışan, onların da aileleri bulunuyor.”

İlk defa vasiyetinden söz etmiş olan Serdar Ortaç, sözlerini de şöyle sürdürdü; ”Ben öldüğüm zaman elemanlarıma bırakırım her bir şeyimi. Benim için 30 yıl boyunca çalışmış olanlara. İstinye’nin tam tepe noktasında evim bulunuyor. 30 milyon Türk Lirası tutarında.. Dünya kadar bir para ediyor. Ben gittiğim zaman o ne olacak? Yanımda çalışmış olanlar alsın demekteyim. Bari ben öldükten sonra da çok rahat bir şekilde yaşasınlar.”


Sosyal medyada paylaş

539
539 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir