Suat Ünal yaşamını yitirdi

Pek çok ünlü dizinin kadrosu içerisinde yer bulan usta oyunculardan Suat Ülhan (71), yaşamını yitirdi. İlhan'ın ölüm sebebine yönelik olarak halen bir açıklama yapılmış değil.


523
523 points

Pek çok ünlü dizinin kadrosu içerisinde yer bulan usta oyunculardan Suat Ülhan (71), yaşamını yitirdi. İlhan’ın ölüm sebebine yönelik olarak halen bir açıklama yapılmış değil.

Uzun seneler boyunca Ankara Sanat Tiyatrosu içerisinde oyunculuk yapmış bulunan Suat Ülhan, daha sonrasında ise dizi ile birlikte sinemaya adım atmış oldu. Suat Ülhan, Üvey Baba isimli dizide Süleyman karakterini, Süper Baba isimli dizide de fırıncı Musti adlı karakterle tanınır duruma gelmişti. Usta durumda bulunan başarılı sanatçı daha sonrasında ise Deli Yürek adlı dizinin yanı sıra Tatlı Kaçıklar isimli dizi ile birlikte Yasemince isimli dizi, Baba Evi isimli dizi, Dadı isimli dizi, Bir Aşk Uğruna isimli dizi ve Çarli isimli dizi gibi çok başarılı yapımlarda rol almış idi.

Acı durumdaki haberi ise ünlü sanatçılardan Genco Erkal bu şekilde duyurmuş oldu; ”Sahne arkadaşım ve aynı zamanda değerli oyunculardan Suat Ülhan’ı yitirdik. Başımız sağ olsun.”

Diğer taraftan usta sanatçı Suat Ülhan 27 Şubat tarihi içerisinde, Yazar Aziz Nesin’in yaşamının ve anılarının anlatılmış olduğu ”Memleketin Kısmeti” adlı bir oyunda sahnede yer almış idi.

Suat Ülhan, 2012 senesi içerisinde akupunktur tedavisi olarak tam tamına 99 kilo vermişti. 198 kiloyla birlikte akupunktur tedavsine başlamış olan Ülhan, 99 kiloya kadar düşmeyi başarmıştı.


Sosyal medyada paylaş

523
523 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir