Ünlü şarkıcı Halsey’i plastik mermiyle vurdular

George Floyd adına sahip Afro- Amerikalı'nın polis memuru tarafından öldürülmesinin hemen sonrasında yapılmaya başlanan protestolara katılım gerçekleştiren dünya çapında ünlü şarkıcılardan Halsey, polis memurları tarafından plastik mermiyle vurulmuş durumda.


545
545 points

George Floyd adına sahip Afro- Amerikalı’nın polis memuru tarafından öldürülmesinin hemen sonrasında yapılmaya başlanan protestolara katılım gerçekleştiren dünya çapında ünlü şarkıcılardan Halsey, polis memurları tarafından plastik mermiyle vurulmuş durumda.

Amerika Birleşik Devletleri içerisinde siyahilerden George Floyd’un öldürülmesinin ardından protestolara Los Angeles kentinde katılmış olan genç şarkıcılardan Halsey de polis şiddetlerinden nasibini almış durumda. Burda gerçekleştirilen gösterilere katılıp polislerin tutumuyla birlikte izlenimlerini sosyal medya üzerinden canlı bir şekilde yayınlamaya başlayan Halsey, geçmiş olduğumuz gün sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bir açıklama ile plastik mermiyle vurulmuş olduğunu ifade etti.

Halsey açıklamasında ”Üzerimize plastik mermiler kullanarak ateş açtılar. Bariyerleri hiç bir şekilde geçmedik. Ellerimizi kaldırmış durumda ve hareket etmemekteydik ancak gaz attıktan sonra ateş açtılar” ifadelerine yer verdi. Tutuklanmamış olduğunu ve durumunun iyi olduğunu ifade eden Halsey, polis memurlarının yakın bir mesafeden insanların yüzlerini hedef alıp ateş açmakta olduğunu ve pek çok insanın ise yaralanmış ve tutuklanmış olduğunu da dile getirmiş oldu.

Halsey kendisini takip edenlerden protestolara destek olmaya başlamasını talep ederken aynı zaman içerisinde protestolarda tutuklanan kişilere yardımda bulunan bir kuruluşa da para bağışı yapılması konusunda talepte bulundu. Halsey, geçmiş olduğumuz günler içerisinde protestoları destekleyip yardımcı olmaya devam eden kuruluşlara 100.000 dolar tutarında bağış yaptığını da açıklamıştı


Sosyal medyada paylaş

545
545 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir