Yıldız Tilbe’nin açmış olduğu dava kabul edilmedi

Türk müziğinin en sevilen isimleri arasında yer alan Yıldız Tilbe, albümlerinin bazılarından pay almadığının gerekçe göstererek çalışmakta olduğu müzik firmasına tazminat davası açmış oldu.


548
548 points

Türk müziğinin en sevilen isimleri arasında yer alan Yıldız Tilbe, albümlerinin bazılarından pay almadığının gerekçe göstererek çalışmakta olduğu müzik firmasına tazminat davası açmış oldu. Fakat Tilbe’nin açmış olduğu söz konusu dava kabul edilmedi.

Yıldız Tilbe, ‘Haberi Olsun’ albümünün yanı sıra ‘Yürü Anca Gidersin’ adlı albümü ile birlikte, ‘Yıldızdan Türküler’ adlı albümü ve ‘Sevdiğime Hiç Pişman Olmadım’ isimli albümünden pay alamadığını iddia ederek Avrupa Müzik firmasına 20.000 Türk Lirası tutarında manevi tazminat davası açmış idi. Mahkeme, gerekçesini daha sonra açıklamak üzre ünlü durumdaki şarkıcının açmış olduğu davayı reddetmiş durumda.

Ünlü durumdaki şarkıcı kadına şiddete dikkat çekme amacıyla ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde ”O Kız’ adına sahip bir tane şarkı seslendirmişti. Sözü ile birlikte müziği sanatçıya, düzenlemesi de Burak Kendir’e ait durumda bulunan söz konusu eser, Özdemir Müzik etiketi ile birlikte bütün dijital platformlarda yerini almış durumda. Herkesin yüreğine dokunmuş olan Tilbe’nin parçası, dinleyenlerin gönüllerinde çok daha ayrı ve özel bir yer edinmiş oldu.


Sosyal medyada paylaş

548
548 points

Ne Düşünüyorsun?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Berbat Berbat
0
Berbat
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Güzel Güzel
0
Güzel
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Aşk Aşk
0
Aşk
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Cadde Kultur

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir